Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

BALKANTÜRKSİAD 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı

11.03.2023 Bursa
Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Tek adaylı genel kurulda yapılan oylamada  mevcut başkan Fatih Şakir oybirliği ile seçilerek güven tazeledi.


Dernek merkezinde gerçekleşen genel kurulda, BALKANTÜRKSİAD Haysiyet Divanı Başkanı Vehbi Varlık Divan Kurulu Başkanı, üyeliklere Aytuğ Onur ve Veda Girgin Eroğlu seçildiler.      

Toplantıya AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ve Atilla Ödünç, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demi Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Seferler, Bulgaristan Başkonsolosu Veselin Bojilov, BAL-GÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, Kayapa OSB Başkanı Yalçın Toy, BUSADER Başkanı Tülin Günbatılı, Balkantürk Eğitim Vakfı Başkanı İlhan Uslu, TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan ve önceki dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı.

Toplantıda konuşan Divan Başkanı Vehbi Varlık, BALKANTÜRKSİAD’ın Bursa’nın en etkin iş adamları derneği olduğunu söyleyerek, “Her hafta üyeleri bir araya gelen, bir aile gibi hareket eden bir yapımız var. Düzenli aralıkla gerçekleştirilen toplantılar, Bursa’mıza ve ülkemize katkı sunmak için yürütülen faaliyetleriyle örnek olan BALKANTÜRKSİAD’ımızın bir parçası olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz” dedi.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, genel kurulda yaptığı konuşmada, “BALKANTÜRKSİAD ailesi bizleri en zor günler de dahi ayakta tutan, yolumuza devam ettiren, çalışma azmimizi arttıran en büyük gücümüz. BALKANTÜRKSİAD olarak biz biriz, bir aile olarak hareket ediyoruz ve gücümüzü bu birliğimizden alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileyerek, “BALKANTÜRKSİAD, çok aktif bir dernek ve bir Balkan şehri Bursamızda önemli faaliyetler gösteriyor. Çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Malumunuz 6 Şubat tarihinden itibaren tüm Türkiye’yi yasa boğan depremler yaşadık. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Devlet, Millet el ele seferber olduk. Ne kadar büyük bir millet, ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bir kez daha gösterdik. İnşallah bugünleri de birlikteliğimizle atlatacağız” dedi.

AK Parti Milletvekili Atilla Ödünç’te yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, “BALKANTÜRKSİAD’ın faaliyet ve çalışmalarını yakından, takdirle takip ediyoruz. Bursa’mıza ve ülkemize değer katan çalışmalarının, çabalarının her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ise “BALKANTÜRKSİAD, 400 üyesi ile sadece üretmiyor, istihdam sağlamıyor, ekonomiye katkı sağlamıyor; Örnek bir STK olarak çok önemli sosyal farkındalık projelerine imza atılıyor. Eğitime büyük destek sağlanıyor. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, büyük projelere imza atıyor. Burslarıyla, projeleriyle, mesleki eğitim kursları ile gençlerimize ve yurt dışından gelen öğrencilere büyük destek sağlanıyor. Ne yazık ki yaslı günlerdeyiz. Yaşanan depremlerle büyük bir yıkım yaşadık. Gereken dersleri alarak, hep birlikte yaralarımızı saracağız” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, “Ülke ve Bursa ekonomisine büyük katkı sağlayan, sosyal farkındalık yaratan faaliyetleriyle adından söz ettiren BALKANTÜRKSİAD’ın hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Niilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, “Bu ailenin bir ferdi olmaktan ve burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Zor günler geçiriyoruz. Allah bir daha bu tür felaketleri bizlere yaşatmasın. Ancak önümüze ve ülkemiz, Bursamız adına yapılacak güzel işlere bakmak zorundayız. Genel kurulumuzun hayırlı olması ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Bulgaristan’ın Bursa Başkonsolosu Vaselin Bozhilov da yaptığı kısa selamlama konuşmasında, yeni yönetime çalışmalarında başarılar dilerken, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı İlhan Uslu ise yeni dönemde de BALKANTÜRKSİAD ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı olarak örnek işlere imza atacaklarını belirtti.
Genel Kurula katılan BALGÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, BUSADER Başkanı Tülin Günbatılı ve TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, önceki dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Kayapa OSB Başkanı Yalçın Toy da, genel kurulun Bursa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını ve yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi.
Yapılan konuşmaların ardından gündem gereği faaliyet raporu, mali tablolar ve denetleme kurulu raporlarının okunup müzakere edilmesinden sonra BALKANTÜRKSİAD’ın 2023-2025 dönemi organlarının seçimi gerçekleştirildi

Genel Kurul sonucunda yeniden başkan olarak seçilen Fatih Şakir, teşekkür konuşmasında; Yaptıklarının, yapacaklarının garantisi olacağını ifade ederek,”Bursamıza ve ülkemize hizmetlerimizi, proje ve faaliyetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

BALKANTÜRKSİAD Kurucu Başkan Naci Şahin de yeni yönetime başarılar dileyerek, şunları söyledi: “12 yıl önce kurduğumuz derneğimizin bugün bu noktalara gelmesinden dolayı gurur duyuyorum. Başarılı çalışmalarına devam edeceğine olan inancımız tamdır. Kuruluştan bu yana bizlere yol yürüyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Kurucu Başkan Naci Şahin ile birlikte yönetim kurulu toplantılarına en fazla katılım sağlayan Volkan Göral’a ve Gökhan Altay’a plaket takdim etti.

BALKANTÜRKSİAD’ın 2023-2025 dönemi yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Fatih Şakir, İskender İskenderoğlu, Süleyman İnan, Baha Boztekin, Basri Açıkgöz, Osman Güler, Cömert Kayıra, Ümit İşmen, Ali Sayın, Sabriye Şen, Hakan Kızılırmak, Erhan Altun, Alp Kesercioğlu, Engin Bayram, Ersoy Tabaklar, Muammer Ballı, Burak Bozkaya, Emel Pekcan, Volkan Göral, Fatma Akalp, Gökhan Altay, Mümin Akgün, İbrahim Özcan, Merve Efe, Erol Kılıç, Seda Ayhan, Ceyhun Yalçın, Halil Sevük, Turan Cesur ve Nedim Yılmaz.

Denetim Kurulu üyeleri:
Denizhan Sezgin, Mahir Korkmaz, Mustafa Akpınar, Kemal Sakin, Ender Pamirol ve Mehmet İhsan Şahin.

Haysiyet Divanı Üyeleri:
Vehbi Varlık, Murat Şakir, Veda Girgin Eroğlu, Seçil Bulcan Ürküt, Serdal Can veFerdun Şen.

Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri:
Berat Tunakan, Rıdvan İşbaşaran, Şehzan Seçen, Ali Türkün, Hakan Oka, Hakan Başat, Ersan Türkdönmez, Harun Atasoy, Murat Yenginer veUmut Önel.
Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'BALKANTÜRKSİAD BALKAN RUMELİ SANAYİCİLERİ VE İş İNSANLARI DERNEĞİ Siz cok birye ' aileyiz.' görseli olabilir

Bir 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir
Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bir 1 kişi görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

BGP HABER
gocmenplatformu.com


 

YORUM BIRAKIN